Odborné články

Odpady, které by nikdy neměly končit v kanalizaci

Odpady, které by nikdy neměly končit v kanalizaci

Když se řekne problém s kanalizací v domácnosti, řada lidí si jako první vybaví ucpané odpady. A jaká je nejčastější příčina ucpání odpadů? Vyhazování odpadků nikoliv do koše, ale do záchodu nebo umyvadel a dřezů. Riziko ucpání odpadu samozřejmě hrozí po celý rok. V době jarních úklidů je ale přeci jen o něco vyšší. V úklidovém zápalu se totiž může snadno stát, že do kanalizace vyhodíme něco, co v ní nemá místo. Proč je důležité určité odpady nepouštět do kanalizace?

Průvodce jarní údržbou a čištěním kanalizace

Průvodce jarní údržbou a čištěním kanalizace

Věděli jste, že se na jaře v souvislosti se zvyšující se teplotou mění některé potřeby údržby kanalizace? Měsíce duben a květen jsou tak ideálním časem, kdy se kanalizaci více věnovat a zkontrolovat, že je všechno v pořádku. Právě prevence je totiž nejlepším způsobem, jak předcházet závažnějším problémům, které často vedou k finančně nákladným opravám.

Čištění tukových lapolů - Herčík a Kříž

Co jsou to tukové lapoly a proč je důležité je pravidelně čistit?

V zařízeních, ve kterých se zpracovává velké množství potravin s vysokým obsahem tuků, jako jsou například restaurace, řeznictví, školní jídelny nebo kantýny, by rozhodně neměly chybět takzvané tukové lapoly. Co si pod tímto pojmem představit a proč je důležité tukové lapoly pravidelně čistit?

Ekologické čištění odpadů - šetrné metody bez použití agresivních chemikálií

Ekologické čištění odpadů - šetrné metody bez použití agresivních chemikálií

Když se řekne ucpaný odpad, řadě z nás jako první vytane na mysl takzvaný krtek, tedy chemický čistič odpadu, který používá nespočet českých domácností. Pokud se však chcete vyhnout agresivním přípravkům a podat pomocnou ruku přírodě, zvolte ekologické metody čištění odpadu. Pojďme se na ně podívat.

jak rychle řešit ucpání kanalizace a WC

Jak rychle a efektivně řešit havarijní ucpání kanalizace

Ucpal se vám odpad v kuchyni či koupelně nebo bojujete s přetékající toaletou? Jedná se o vůbec nejčastější problémy spojené s kanalizací. Naštěstí v řadě případů dokáží tyto nepříjemné situace vyřešit domácí metody čištění odpadu a kanalizace. A pokud nic nezabere? Profesionální firma problém zaručeně vyřeší.

prevence ucpani odpadu v kuchyni, zbytky jidel tuky

Prevence ucpání odpadů v kuchyni

Začal vám odpad v kuchyni špatně odtékat, případně neodtéká vůbec, bublá a line se z něj nepříjemný zápach? S ucpaným odpadem v kuchyni čas od času bojuje takřka každá domácnost. Tomuto problému je však možné předcházet díky několika preventivním opatřením. O jaká opatření se jedná a co dělat, pokud se odpad přesto ucpe?

Vývoz septiku i s vyčištěním!

Vývoz septiku i s vyčištěním!

Septik se pomalu plní a přichází čas objednat si auto na jeho vývoz? Zavolejte nám. Na odvoz fekálií jsme odborníci a vašemu septiku dopřejeme kompletní péči. Kromě vývozu ho na přání můžeme i vyčistit tlakovou vodou – bude jako nový.

Oprava kanalizace je kolikrát možná i bezvýkopově

Oprava kanalizace je kolikrát možná i bezvýkopově

Opravy kanalizace máme právem spojené s rozkopanou ulicí, uzávěrkami a dalšími nepříjemnostmi. Jsou ale potřebné, odkládat se nedají. Navíc je dnes možné řadu oprav provést bezvýkopově.

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Ucpané potrubí ve stoupačkách nebo domovní odpad? Neodtékající městská kanalizace? Pro profesionály s dobrou výbavou je tohle hračka. Čištění kanalizací a odpadů je špinavá práce, na kterou však nemusíte být sami. Moderní technika pomůže dosáhnout lepšího výsledku za kratší čas. A když se bavíme o neodtékajícím odpadu či kanalizaci, o čas jde především.

Proč provádět revize kanalizace

Proč provádět revize kanalizace

Včasné provedení revize kanalizace Vám může ušetřit nemalé finanční náklady, které byste vynaložili např. na likvidaci vzniklé havárie. Zvláště doporučujeme myslet na revizi kanalizace před provedením nových podlah nebo povrchů. Vyhnete se tak šoku, který by na Vás čekal po zjištění, že kanalizace vedoucí pod nově položenou dlažbou je v havarijním stavu a potřebuje stavební opravu.

Ucpaná kanalizace

Nejčastější závady na kanalizaci a možné způsoby opravy

Článek o nejčastějších závadách na kanalizaci s popisem možností jejich oprav.

Recyklační vozy šetří vodu a to hodně!

Recyklační vozy šetří vodu a to hodně!

Systém recyklace vody v jednom z vozů v naší flotile, může zachránit až 7 milionů litrů čisté vody každý rok, během čištění kanalizace.

rozbitý gajgr

Jak předcházet ucpání dešťové kanalizace

V článku vám popíšeme co dělat, případně co nedělat, abyste předešli ucpání vaší dešťové kanalizace. Dodržíte-li naše rady, nebudete naše služby dlouho potřebovat :-)

ruční spirála na čištění domovních odpadů

Jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí

V článku Vám popíšeme jak postupovat při špatně odtékajícím domovním odpadu nebo ucpané kanalizaci či WC. Také se dozvíte jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí.

Jak předcházet problémům s kanalizací

Návod, jak předcházet problémům s kanalizací

V článku naleznete nejčastější chyby, které často děláme, abychom si vytvořili problémy s kanalizací. Dodržením pár níže popsaných zásad si zachováte vaši kanalizaci dlouho čistou a funkční bez nepříjemného zápachu a častého přicpávání.