Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Ucpané potrubí ve stoupačkách nebo domovní odpad? Neodtékající městská kanalizace? Pro profesionály s dobrou výbavou je tohle hračka. Čištění kanalizací a odpadů je špinavá práce, na kterou však nemusíte být sami. Moderní technika pomůže dosáhnout lepšího výsledku za kratší čas. A když se bavíme o neodtékajícím odpadu či kanalizaci, o čas jde především.

Neexistuje kanalizace, kterou bychom nevyčistili

S ucpaným odpadem, záchodem a kanalizací se chodí k nám. Přesněji řečeno volá.

Chodit nikam nemusíte, to my přijdeme za vámi. Přivezeme si veškeré vybavení – máme čistící vozy, kombinované vozy a výkonné recyklační vozy na čištění odpadů a sání kalů. Naše fialovo zelená vozidla brázdí ulice Prahy i okolí a pomáhají tam, kde je potřeba.

Naše recyklační vozy řeší čištění kanalizace ekologicky a s použitím co nejmenšího množství vody. Systém dokáže nasávat zpět nečistoty spolu s vodou, kterou recykluje a využívá k dalšímu čištění. Odpad je tedy minimální.

Chcete si vyzkoušet vyčisti ucpaný odpad svépomocí?

Přečtěte si náš článek na toto téma.

Jak probíhá čištění kanalizace?

Někdy stačí potrubí protáhnout 1×, jindy 10×. To je naše starost a cena se od toho vůbec neodvíjí. Každou kanalizaci, ucpaný odpad nebo potrubí čistíme zodpovědně a neodjedeme, dokud není zcela čistá. Nehrozí, že by bylo třeba více výjezdů, každý odpad vyčistíme najednou.

Provádíme také kamerové prohlídky, abychom zjistili příčinu ucpávání. Díky tomu se vám nestane, že by vás ucpaná kanalizace trápila několikrát po sobě. I k tomu bohužel může dojít po neodborně provedeném zásahu. Čištění kanalizace v Praze nabízí více firem, tak si pečlivě vyberte tu správnou, zavolejte nám!

Čištění ucpaného záchodu svěřte raději nám

Ucpaný odpad nebo ucpaný záchod se lidé často snaží řešit svépomocí. Někdy postačí chemie (speciální gely, hydroxid sodný apod.). V některých situacích však nepomáhají. Tehdy můžete použít ruční spirálu na čištění odpadů, kterou koupíte v hobby marketu, nebo prostě zvednout telefon a zavolat. To je ta jistější varianta, protože příčina ucpaného odpadu může být vážnější, než se zdá.

Mezi časté příčiny neodtékajícího odpadu patří:

 • zarostlé potrubí
 • potrubí ucpané tuky
 • močový kámen v potrubí (převážně od pisoárů)
 • vlasy a chlupy v odpadu
 • vypadlé těsnění
 • odsazené potrubí od sebe
 • prasklé potrubí

Nic z toho sami nevyřešíte. Proto neztrácejte čas a rovnou povolejte na pomoc odborníky.

čištění odpadu

Stroj a čistící spirály pro mechanické čištění ucpaných odpadů

Odborný postup pro čištění ucpaného odpadu

Co můžete očekávat, pokud si na ucpaný odpad pozvete odborníky?

Nejdříve se vyzkouší tlaková voda či výkonná motorová spirála podle toho, jak situaci odborník posoudí.

Následně se kamerou zjistí příčina ucpávání.

Pokud je příčina nalezena a potrubí není v 100% stavu, opraví se (např. frézováním).

Čištění spirálou vs. tlakovou vodou

Čisticí spirála je lepší pro odpady s malým profilem (dřez, umyvadlo apod.) nebo místa, kde nelze využít tlaková voda. Všude jinde se používá tlaková voda, která dokáže rozmělnit a odplavit překážky v potrubí.

My do terénu vyjíždíme s vozy, které disponují oběma technikami, a na místě vybereme tu nejvhodnější.

Nečistíme jenom v Praze

Za zákazníky jezdíme také do okolních měst a vesnic. Pro zákazníky z měst Beroun, Kladno a Říčany nabízíme zvýhodněné ceny za dopravu.

Proč zavolat právě nám? Mluví za nás čísla!

 • přes 18 000 zákazníků
 • 4× výkonnější technika než u běžných čisticích vozů
 • práce 2 techniků v ceně
 • odpady čistíme od roku 1993

Herčík a Kříž řeší čištění odpadů profesionálně a hlavně rychle. Uložte si do telefonu číslo 604 208 684 a v případě havárie s opady a kanalizací volejte. Kdo nepotřebuje okamžitý zásah, ten může služby objednat i přes webový formulář. Na ní se vám bude věnovat dispečer, který vám mimo jiné sdělí orientační cenu.

Další rady k nezaplacení

Ucpaná kanalizace

Nejčastější závady na kanalizaci a možné způsoby opravy

Článek o nejčastějších závadách na kanalizaci s popisem možností jejich oprav.

rozbitý gajgr

Jak předcházet ucpání dešťové kanalizace

V článku vám popíšeme co dělat, případně co nedělat, abyste předešli ucpání vaší dešťové kanalizace. Dodržíte-li naše rady, nebudete naše služby dlouho potřebovat :-)

Jak předcházet problémům s kanalizací

Návod, jak předcházet problémům s kanalizací

V článku naleznete nejčastější chyby, které často děláme, abychom si vytvořili problémy s kanalizací. Dodržením pár níže popsaných zásad si zachováte vaši kanalizaci dlouho čistou a funkční bez nepříjemného zápachu a častého přicpávání.

Proč provádět revize kanalizace

Proč provádět revize kanalizace

Včasné provedení revize kanalizace Vám může ušetřit nemalé finanční náklady, které byste vynaložili např. na likvidaci vzniklé havárie. Zvláště doporučujeme myslet na revizi kanalizace před provedením nových podlah nebo povrchů. Vyhnete se tak šoku, který by na Vás čekal po zjištění, že kanalizace vedoucí pod nově položenou dlažbou je v havarijním stavu a potřebuje stavební opravu.