Poradna

Poradíme co s ucpaným odpadem, nebo vysvětlíme z čeho se skládá cena za čištění kanalizace

V sekci články najdete různé rady a články jako je třeba jak vyčistit ucpaný odpad, jaké jsou nejčastější závady na kanalizaci nebo jak předcházet ucpávání odpadu.

V sekci nejčastější dotazy najdete odpovědi na otázky jako z čeho se skládá cena za čištění kanalizace, co dělat, když se mi ucpe odpad a další.

Poradna jak na kanalizace

ODBORNÉ ČLÁNKY

Odpady, které by nikdy neměly končit v kanalizaci

Odpady, které by nikdy neměly končit v kanalizaci

Když se řekne problém s kanalizací v domácnosti, řada lidí si jako první vybaví ucpané odpady. A jaká je nejčastější příčina ucpání odpadů? Vyhazování odpadků nikoliv do koše, ale do záchodu nebo umyvadel a dřezů. Riziko ucpání odpadu samozřejmě hrozí po celý rok. V době jarních úklidů je ale přeci jen o něco vyšší. V úklidovém zápalu se totiž může snadno stát, že do kanalizace vyhodíme něco, co v ní nemá místo. Proč je důležité určité odpady nepouštět do kanalizace?

Průvodce jarní údržbou a čištěním kanalizace

Průvodce jarní údržbou a čištěním kanalizace

Věděli jste, že se na jaře v souvislosti se zvyšující se teplotou mění některé potřeby údržby kanalizace? Měsíce duben a květen jsou tak ideálním časem, kdy se kanalizaci více věnovat a zkontrolovat, že je všechno v pořádku. Právě prevence je totiž nejlepším způsobem, jak předcházet závažnějším problémům, které často vedou k finančně nákladným opravám.

Čištění tukových lapolů - Herčík a Kříž

Co jsou to tukové lapoly a proč je důležité je pravidelně čistit?

V zařízeních, ve kterých se zpracovává velké množství potravin s vysokým obsahem tuků, jako jsou například restaurace, řeznictví, školní jídelny nebo kantýny, by rozhodně neměly chybět takzvané tukové lapoly. Co si pod tímto pojmem představit a proč je důležité tukové lapoly pravidelně čistit?

Nejčastější dotazy

Z čeho se skládá cena za čištění kanalizace?
Cena za čištění kanalizace se skládá z ceny za čištění, z ceny za dopravu a případně ceny za likvidaci vytěženého odpadu. Veškeré informace a sazby naleznete v podrobném ceníku služeb.
Mám ucpanou domovní přípojku DN 200, cca 12 m. Kolik bude stát vyčištění? Bydlím v Praze.
Cena za vyčištění ucpané přípojky bude 3630 Kč bez DPH. Cena se skládá z čištění kanalizace do 10m v ceně 2400 Kč plus ceny za další dva metry v ceně 380 Kč (2m × 190 Kč/m) a z paušálního poplatku za výjezd techniky v Praze (850 Kč/výjezd.) Stejnou cenu zaplatí i obyvatelé Kladna, Roztok a Berouna, pro které je stejný paušální poplatek za výjezd čistícího vozu jako pro Prahu.
Kdy máte volný termín?
Volný termín si ověřte a zamluvte přes dispečink na tel. 604 208 684. Popište svůj problém a dispečer vám nabídne nejbližší volný termín. Máme dostatek výkonné techniky, abychom vám vyšli vstříc co nejdříve.

PROČ CHTÍT HERČÍKA A KŘÍŽE

ikona

Každý rok vyřešíme přes 6000 problémů s kanalizacemi, staráme se o více než 18.000 zákazníků a zkušenosti sbíráme od roku 1993.

ikona

Používáme jen výkonnou techniku, která odvede práci rychleji a pro vás tak levněji. U nás na velikosti a výkonu záleží.

ikona

Ušetříte za dopravu i vodu. Při čištění nejezdíme pro vodu sem a tam. Velké cisterny a recyklační vozy si vystačí.