Technika na frézování kanalizace

Na prorostlé kořeny a beton v potrubí platí jedině fréza

Podle druhu překážky a velikosti potrubí zvolíme tu správnou frézu. Máme frézy na zarostlé stoupačky, zabetonované nebo kořeny prorostlé domovní přípojky a velké frézy, včetně řízené, na kořeny a zpevněné překážky v hlavních řadech.

Technika na frézování kanalizace

Frézy na stoupačky

Na stoupačky používáme různé druhy fréz od řetízkových po frézy s razícím čelem. Tyto frézy se nandávají na různé velikosti spirál, dle průměru potrubí a druhu ucpávky.

frézování stoupaček

Frézy na tlakovou vodu

Tyto frézy se používají na odstranění kořenů, nebo zpevněných usazenin v potrubí. Lze je použít od DN 100 až do DN 600. Frézy pohání tlaková voda, která roztočí řetězy, nebo razící čelo z hroty.

Výhodou těchto fréz je rychlost odstranění překážek. Nevýhodou je, že nelze sledovat co frézy zrovna frézují a nejdou použít do všech druhů potrubí.

Řízené robotické frézy

Pomocí těchto fréz jsme schopni odfrézovat překážky v potrubí jako: přesazená hrdla, vražené předměty do potrubí, prorostlé kořeny, betonové nálitky apod.

Velkou výhodou řízených fréz je, že vidíme co právě frézujeme. Tyto frézy se také používají při bezvýkopové opravě potrubí, napřiklad na odfrézování zaslepených odboček.

ROBOTICKÁ FRÉZA PRO MENŠÍ PROFILY POTRUBÍ

Nejčastější použití této frézy je na domovních přípojkách, kdy fréze v pohybu nevadí ani kolena. Tato fréza je pro potrubí od DN 100 do DN 250mm.

POJÍZDNÁ ŘÍZENÁ FRÉZA PRO VĚTŠÍ PROFILY KANALIZACE

Používáme jí pro frézování překážek na hlavních řadech. Použitelná od DN 225 do DN 600mm.

PROČ CHTÍT NA FRÉZOVÁNÍ KANALIZACE HERČÍKA A KŘÍŽE

ikona

Používáme roboticky řízené frézy, frézy na tlakovou vodou i frézy na čisticí spirály.

ikona

Odstraníme kořeny z potrubí, nateklý beton, zpevněné nánosy, vražené trubky a další překážky v kanalizaci.

ikona

Bude-li třeba, problematické místo potrubí po frézování také vyvložkujeme.

ikona
ušetříte vysoké náklady na opravu kanalizace výkopem

OBJEDNEJTE SI ŘEŠENÍ VAŠEHO PROBLÉMU S KANALIZACÍ

Napište nám svůj problém s kanalizací. Dispečer vám poradí, sdělí orientační cenu a domluvíte si termín zásahu. Nebo si nejdříve závadu prohlédneme a navrhneme řešení. Volejte od 6:30 do 15:00 na tel. 604 208 684, pro havarijní čištění kanalizace a odpadů do 18 hod.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné