Kdo jsme?

Nájemní hrdinové ve fialovo-zeleném trikotu

Už od roku 1993 udržujeme kanalizace a odpady v chodu, aby se lidé cítili jako lidé. Začínali jsme od píky, ale věřili jsme, že zvládneme každý problém. A taky že ano. Nehrajeme si na firmu s jablkem v logu, náš obor je jiný a občas nevoní. Ale děláme ho zatraceně dobře.

O nás

Měníme svět na čistší a voňavější místo

Když svou práci děláme dobře, ani o nás nevíte. Kdykoli se vyskytne problém s kanalizací nebo odpady, bez otálení přijedeme, vyčistíme, opravíme. A zameteme po sobě všechny stopy. Jsme jako nájemní hrdinové, kteří pro vás dělají špinavou práci. Objednávají nás firmy, města i občané.

Každý rok vyřešíme přes 6.000 problémů s kanalizacemi a pomáháme už více než 18 tisícům spokojených zákazníků. Ti jsou pro nás vždy na prvním místě. I proto máme minimum reklamací, a když už k nějaké dojde, obvykle ji posoudíme ve prospěch zákazníka.

Víme, že samochvála smrdí. Ale taková už je naše práce

Nic neskrýváme a o práci jen nemluvíme, což vám potvrdí fotky a videa z našich zásahů. A protože nesedíme v koutě, sepsali jsme také 7 důvodů, proč si na každý problém s kanalizací vyberete právě firmu Herčík a Kříž.

Patříme k malé špičce firem, které v ČR poskytují komplexní služby pro kanalizace. A to jak technickým vybavením, tak i zkušenostmi a schopnostmi. Dokážeme vyřešit i nejsložitější problém, který vás v životě s kanalizací potká. Navíc pekelně rychle. Ale nebylo to hned. Začínali jsme od nuly.

Start ve dvou, dnes přes 40 zaměstnanců a nejvýkonnější technika

Jan Kříž a Stanislav Herčík. Dvojice hrdinů, kteří za peníze z úvěru postavili svou první proplachovačku a začali podnikat. Kříž měl zkušenosti z čištění kanalizací pro tehdejší Pražské vodovody a kanalizace, Herčík podnikavého ducha.

Psal se rok 1993. Česká republika se osamostatnila a Václav Havel se stal prvním prezidentem ČR. Odborové sdružení železničářů stávkovalo kvůli zvýšení mezd. Základní vojenská služba se zkrátila z 18 na 12 měsíců. A Herčík a Kříž založili ryze českou firmu na údržbu kanalizací a domovních odpadů.
„Zaměstnance jsme tenkrát neměli. Po večerech jsme museli zvládat účetnictví, opravy a ještě být po ruce na dispečinku.“
S. Herčík

Časem jsme si získali důvěru první stovky zákazníků, zaměstnali jsme schopné pracovníky a dokupovali modernější techniku. S tím jsme museli rozšiřovat služby, abychom pokryli všechny problémy, které se u kanalizací a odpadů dřív nebo později vyskytnou:

Vyčistíme město a vrátíme mu funkční odpady

To je náš příběh. Chcete-li specialisty na kanalizace, tady jsou naše služby. A místo vyslání světelného znamení na oblohu raději rovnou pište nebo volejte. Děkujeme.

PROČ CHTÍT HERČÍKA A KŘÍŽE

ikona

Každý rok vyřešíme přes 6.000 problémů s kanalizacemi, staráme se o více než 18.000 zákazníků a zkušenosti sbíráme od roku 1993.

ikona

Používáme jen výkonnou techniku, která odvede práci rychleji a pro vás tak levněji. U nás na velikosti a výkonu záleží.

ikona

Ušetříte za dopravu i vodu. Při čištění nejezdíme pro vodu sem a tam. Velké cisterny a recyklační vozy si vystačí.