Nejčastější dotazy

Máte dotaz? Možná odpověď najdete tady. A když ne, rádi vám odpovíme na tel. 604 208 684 nebo e-mailu hercikakriz@hercikakriz.cz.

Nejčastější dotazy
Z čeho se skládá cena za čištění kanalizace?
Cena za čištění kanalizace se skládá z ceny za čištění, z ceny za dopravu a případně ceny za likvidaci vytěženého odpadu. Veškeré informace a sazby naleznete v podrobném ceníku služeb.
Mám ucpanou domovní přípojku DN 200, cca 12 m. Kolik bude stát vyčištění? Bydlím v Praze.
Cena za vyčištění ucpané přípojky bude 3630 Kč bez DPH. Cena se skládá z čištění kanalizace do 10m v ceně 2400 Kč plus ceny za další dva metry v ceně 380 Kč (2m × 190 Kč/m) a z paušálního poplatku za výjezd techniky v Praze (850 Kč/výjezd.) Stejnou cenu zaplatí i obyvatelé Kladna, Roztok a Berouna, pro které je stejný paušální poplatek za výjezd čistícího vozu jako pro Prahu.
Kdy máte volný termín?
Volný termín si ověřte a zamluvte přes dispečink na tel. 604 208 684. Popište svůj problém a dispečer vám nabídne nejbližší volný termín. Máme dostatek výkonné techniky, abychom vám vyšli vstříc co nejdříve.
Mám ucpaný odpad od WC, předpokládám, že ucpávka bude kousek za záchodem - cca 2m. Kolik mě bude vyčištění ucpaného odpadu stát? Nejsem z Prahy, ale z Loděnic.?
Váš ucpaný odpad vyčistíme za 3420 Kč bez DPH. Cena se zkládá z čištění kanalizace do 10m - 2400 Kč/ks a z ceny za dopravu k vám a zpět na naší provozovnu v ulici K Hájům, Praha 13 - 1020 Kč bez DPH (30km × 34 Kč/km).
Kde všude čistíte kanalizaci a domovní odpady?
Kanalizace čistíme převážně v Praze a okolí, ale není pro nás problém zajet i dále. Záleží na ceně za dopravu, aby se vám náš zásah vyplatil. Pro Kladno, Beroun a Roztoky máme pro dopravu stejný paušál jako pro Prahu. Pro Říčany a Slaný máme zvýhodněný paušál oproti běžné ceně za ujeté kilometry.
Kdy a proč je lepší čistit kanalizaci tlakovou vodou nebo mechanicky čisticí spirálou?

Čištění potrubí mechanicky spirálou je nejlepší pro čištění ucpaných odpadů malých profilů (od umyvadel, dřezů apod.). A samozřejmě v místech, kde není vhodné nebo možné čistit potrubí tlakovou vodou. Všude jinde je nejlepší čistit potrubí tlakovou vodou.

Čištění tlakovou vodou je mnohem účinnější než spirálou. Spirála totiž občas jen udělá dírku do ucpávky, voda odteče, ale kaly zůstanou. Poté se za čas potrubí opět ucpe. Tlaková voda kaly rozmělní a odplaví.

Co dělat, když mi vytékají splašky z WC (sprchový kout, umyvadlo apod.) do bytu?
  1. Uzavřete hlavní vodovodní přípojku do objektu.
  2. Poproste sousedy, ať do vyřešení havárie nevypouští nic do odpadů.
  3. Jakmile takto zamezíte dalším škodám, volejte dispečink na tel. 604 208 684.
Jaká je vaše pracovní doba?

Pracovní dny od 6.30 do 18.00 a víkendy od 8.00 do 17:00. Naše pracovní doba ale končí až po vyřešení vašich havárií. Rozhodně neodjedeme v 18 hod od rozdělané práce. Je-li potřeba, jsme vám po předchozí domluvě k dispozici i mimo pracovní dobu.

Kanalizace se mi opakovaně ucpává, co s tím?

Při dalším ucpání doporučujeme čištění a současně i revizi kanalizace. Kamerovou zkouškou zjistíme příčinu ucpávání a odstraníme ji. Na opravu kanalizace vám vypracujeme cenovou nabídku.

Provádíte i opravy kanalizace?

Ano, provádíme opravy stavebně nebo bezvýkopovou technologií sanačními rukávci. Zašlete nám poptávku a my vypracujeme cenovou nabídku.

Vyvážíte žumpy a septiky?

Ano. Vyvážíme i odpadní jímky, žumpy, septiky a tukové lapoly hlavně v Praze a nejbližším okolí.

Mám plný septik 10 m3 a bydlím v Praze-Modřanech. Kolik mě bude vývoz stát?

Cena za vývoz septiku (fekálie bez kalů) bude 5310 Kč bez DPH. Cena se skládá z ceny za vývoz fekálií, velikost cisterny 10m3 - 3200 Kč/vývoz, plus ceny za výjezd sacího vozu v Praze - 1 450 Kč/výjezd, plus ceny za dopravu na likvidaci odpadu na ÚČOV v Papírenské ulici - 660 Kč (15km á 44 Kč/km).

Držíte havarijní pohotovost?

Havarijní pohotovost držíme o víkendu a svátcích. Bohužel nemáme havarijní pohotovost v nočních hodinách. V případě noční havárie uzavřete vodovodní přípojku a hned ráno volejte dispečink na tel. 604 208 684.

Mám havárii kanalizace! Za jak dlouho přijedete?

Ve většině případů přijíždíme na havarijní čištění kanalizace v den objednávky. Máme-li během hlášení volný vůz s potřebnou technikou, vyrazíme k vám hned. I proto používáme 14 vozů s nejvýkonnější technikou.

Našel jsem firmu s levnějším čištěním kanalizace. Proč bych si měl vybrat zrovna vás?

Vždy se vám podaří najít firmu, která vám na první pohled nabízí vyčistit kanalizaci třeba o 5 Kč/m levněji než my. Jenže s pomalejší technikou jim to bude trvat déle, naúčtují vám čas pracovníků a možná pak zaplatíte o dost více. U nás máte jistotu špičky v oboru a garanci nejvýkonnější techniky. Máme vozy jak na vyčištění malých profilů potrubí od dřezů a umyvadel, tak techniku na vyčištění zanesených přípojek a hlavních kanalizačních řadů. Svou práci děláme od roku 1993. A vy jako zákazník jste u nás vždy na 1. místě. Ročně vyřešíme přes 6000 problémů s kanalizacemi a dlouhodobě pomáháme více než 18 tisícům zákazníků.

Jaké provádíte zkoušky těsnosti?

Provádíme zkoušky těsnosti kanalizačních řadů metodou vzduchem dle ČSN EN 1610 a také zkoušky těsnosti splaškových jímek a žump dle ČSN 75 0905.

PROČ CHTÍT HERČÍKA A KŘÍŽE

ikona

Každý rok vyřešíme přes 6.000 problémů s kanalizacemi, staráme se o více než 18.000 zákazníků a zkušenosti sbíráme od roku 1993.

ikona

Používáme jen výkonnou techniku, která odvede práci rychleji a pro vás tak levněji. U nás na velikosti a výkonu záleží.

ikona

Ušetříte za dopravu i vodu. Při čištění nejezdíme pro vodu sem a tam. Velké cisterny a recyklační vozy si vystačí.

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA SVŮJ DOTAZ?

Napište nám a my se pokusíme vám odpovědět v co nejkratší době. Popřípadě volejte na tel. 604 208 684 od 6.30 do 15 hod.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné