Využití moderních technologií při údržbě a čištění kanalizace

Možná nám dáte za pravdu, že se odpadům v domácnosti řada z nás začne věnovat až ve chvíli, kdy se objeví problém, nejčastěji v podobě špatně odtékající vody nebo nepříjemného zápachu. Ideální však bezesporu je problémy s ucpaným odpadem řešit ještě dříve, než nastanou, a sice prevencí. Jak k údržbě a čištění kanalizace přispívají moderní technologie?

Moderní technologie jsou cestou, jak řešit problémy s kanalizací rychle a efektivně, a navíc s minimálním dopadem na životní prostředí.

Naše služby jsou založené na více než 30letých zkušenostech v oboru, ale také na nejmodernějších technologiích, kterými jsou například pokročilé kamery do kanalizace nebo moderní čisticí a sací vozy. Moderní techniku využíváme nejen při čištění a údržbě kanalizace, ale také při jejich opravách. Každoročně vyřešíme více než 6 000 problémů s kanalizací – rychle, efektivně a za rozumnou cenu.

Výkopové a bezvýkopové opravy kanalizace

Časté problém s kanalizací, jako jsou například prorostlé kořeny do kanalizace, popraskaná kanalizace nebo zavalená a zlomená kanalizace, řešíme výkopovými a bezvýkopovými opravami. Všude tam, kde je to možné, přistupujeme k bezvýkopovým technologiím, které jsou maximálně šetrné k přírodě, a navíc jsou několikrát rychlejší a levnější než oprava výkopem. Nespornou předností bezvýkopových oprav také je, že příliš neomezí funkčnost kanalizace v průběhu opravy a nijak nenaruší okolní pozemek či komunikace.

Kamerové revize pro přesnou diagnostiku stavu kanalizace

Pro přesnou diagnostiku a lokalizaci problému používáme dálkově ovládané kamerové vozíky. Kontrola kanalizace kamerou odhalí i ty nejmenší praskliny a problémy, díky čemuž můžeme zvolit nejšetrnější a nejrychlejší metodu opravy. Kamerový průzkum kanalizace je zcela neinvazivní.

Cena za kamerovou revizi kanalizace bez čištění je už od 3550 Kč bez DPH v případě potrubí do 10 m a za revizi s čištěním od 6100 Kč bez DPH s paušálním poplatkem za výjezd techniky v Praze. Po revizi kanalizace vám rádi poskytneme kamerový záznam i tištěnou zprávu.

pojízdná kamera pro revize kanalizace
Naše kamera pro přesnou diagnostiku a lokalizaci problémů v kanalizaci

Prevence proti ucpání kanalizace

Jak už jsme zmínili v úvodu, tím nejlepším přístupem, jak se vyhnout problémům s kanalizací a ucpanými odpady, je prevence. Ta by měla spočívat jednak v zamezení vhazování předmětů, které nepatří do dřezů, umyvadel, vany a toalet, ale také v pravidelném prolívání odpadů několika litry horké vody.

Ideální je, nechat si kanalizaci jednou za čas zkontrolovat profesionální firmou, která dokáže pomocí kamery do potrubí odhalit i drobná poškození, jež by mohla v budoucnu vést k finančně náročným opravám. Správná a pravidelná prevence navíc prodlužuje životnost kanalizačního potrubí.

Ekologické metody čištění kanalizace

V souvislosti s čištěním kanalizace si asi velké procento z nás jako první vybaví tzv. krtka neboli chemický čistič odpadu. Chemické prostředky jsou sice rychlé a efektivní, na druhou stranu ale neprospívají životnímu prostředí a při nesprávném používání mohou poškodit potrubí.

Při domácím čištění odpadu je můžete nahradit ekologickými prostředky na bázi enzymů.

K využití ekologických metod při čištění velkých profilů kanalizace přistupují i některé firmy, které nabízejí profesionální čištění a údržbu kanalizace. My v Herčík a Kříž sázíme například na moderní recyklační vozy.

Recyklační vozy společnosti Herčík a Kříž

Naše recyklační vozy na čištění kanalizace jsou vybaveny kontinuálním systémem recyklace, díky kterému mohou ušetřit v průměru až 7 milionů litrů vody za rok. Odsávanou vodu totiž okamžitě čistí a používají k tlakovému čištění kanalizace, díky čemuž není potřeba čerpat další vodu z vodovodního řadu.

Ekologický přínos této technologie je zcela zásadní pro všechny firmy a domácnosti i pro města a obce, které chtějí šetřit přírodní zdroje.

Nejvýkonnější recyklační vůz na ekologické čištění kanalizace

Nejvýkonnější recyklační vůz na ekologické čištění kanalizace

Rychlé řešení běžných problémů s odpady svépomocí

Zatímco v některých případech je k čištění nebo opravě kanalizace potřeba přivolat odborníky, v jiných je možné vyzkoušet několik domácích metod, které jsou ve velkém procentu případů účinné. Metod čištění ucpaných odpadů existuje hned několik. Pojďme si tedy některé z nich ve zkratce představit:

  • Čištění vodou: Nejjednodušší metodou čištění je prolití odpadu horkou vodou, ne vždy je ale účinné.
  • Kombinace jedlé sody a octa: Osvědčená je směs jedlé sody a octa, která vyvolává reakci, jež uvolňuje usazeniny v potrubí.
  • Chemické a ekologické přípravky: Do čištění odpadu se samozřejmě můžete pustit i s přípravky určenými k čištění odpadu, které koupíte v každé drogerii. Chemické přípravky sice fungují rychleji, ale na druhou stranu mohou poškodit potrubí nebo způsobit poleptání kůže. Ekologické přípravky na bázi enzymů jsou šetrné jak k přírodě, tak i ke kůži a v neposlední řadě i k potrubí. Musí ale působit delší dobu, ideálně přes noc.
  • Mechanické čištění: Kromě výše zmíněných postupů existuje i několik metod mechanického čištění odpadu. Nejčastější je čištění pomocí gumového zvonu, který vytvoří podtlak, a rozebrání a vyčištění sifonu. Pokud je ucpání hluboko v potrubí, můžete zkusit čištění instalatérským perem, které vyžaduje spolupráci dvou lidí.

Závěrem

Moderní technologie dnes hrají v oblasti čištění, údržby a monitoringu kanalizace zásadní roli. Dokáží řešit problémy rychle a efektivně, a navíc s minimálním dopadem na životní prostředí. Svůj význam mají i v prevenci před ucpáním kanalizace, přičemž konec léta je ideální dobou pro preventivní prohlídky kanalizace.

Pokud doma bojujete s problémy s kanalizací, na které jsou běžné metody krátké nebo které se neustále opakují, neváhejte se na nás obrátit.

Další rady k nezaplacení

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Ucpané potrubí ve stoupačkách nebo domovní odpad? Neodtékající městská kanalizace? Pro profesionály s dobrou výbavou je tohle hračka. Čištění kanalizací a odpadů je špinavá práce, na kterou však nemusíte být sami. Moderní technika pomůže dosáhnout lepšího výsledku za kratší čas. A když se bavíme o neodtékajícím odpadu či kanalizaci, o čas jde především.

Vývoz septiku i s vyčištěním!

Vývoz septiku i s vyčištěním!

Septik se pomalu plní a přichází čas objednat si auto na jeho vývoz? Zavolejte nám. Na odvoz fekálií jsme odborníci a vašemu septiku dopřejeme kompletní péči. Kromě vývozu ho na přání můžeme i vyčistit tlakovou vodou – bude jako nový.

ruční spirála na čištění domovních odpadů

Jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí

V článku Vám popíšeme jak postupovat při špatně odtékajícím domovním odpadu nebo ucpané kanalizaci či WC. Také se dozvíte jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí.

Ucpaná kanalizace

Nejčastější závady na kanalizaci a možné způsoby opravy

Článek o nejčastějších závadách na kanalizaci s popisem možností jejich oprav.