Oprava kanalizace je kolikrát možná i bezvýkopově

Opravy kanalizace máme právem spojené s rozkopanou ulicí, uzávěrkami a dalšími nepříjemnostmi. Jsou ale potřebné, odkládat se nedají. Navíc je dnes možné řadu oprav provést bezvýkopově.

Prasklo potrubí? Zjistilo se při revizi, že je někde v kanalizaci problém? Zavolejte nebo napište nám. Vypracujeme vám cenovou nabídku a domluvíme si termín opravy kanalizace.

Bezvýkopová oprava vs. klasická

Bezvýkopové opravy potrubí technikou vložkování jsou rychlejší a levnější. Nemusí se rozbíjet dlažba, není třeba řešit, kudy vedou další inženýrské sítě, omezení dopravy je minimální.

Přesto existují situace, kdy jsou lepší klasické opravy kanalizací výkopem. V některých situacích vyjde levněji oprava výkopem, jindy ani neexistuje jiná možnost. Bezvýkopová oprava totiž není vhodná pro každou situaci.

Kdy se provádí oprava kanalizace výkopem?

  • zavalené potrubí
  • potrubí se špatným sklonem
  • dobře přístupné místo poškození
  • kanalizace uložená v malé hloubce

My jsme vybaveni na obě varianty. Jakou použijeme, rozhodujeme až na základě zhodnocení dané situace.

Víte jaké jsou nejčastější závady na kanalizaci?

Přečtěte si náš článek, kde vám nejčastější závady na kanalizaci představíme, včetně fotek a možných způsobů opravy.

Opravy kanalizací s námi jsou rychlé

Nefunkční kanalizační systém je třeba vyřešit co nejrychleji, aby mohly napojené objekty zase plně fungovat a také aby se dlouho neblokovala komunikace. Tohle my dobře víme a přizpůsobujeme tomu svou práci. S námi jdou opravy kanalizací jako po másle.

Díky specializované technice si nejdříve dobře prohlédneme, kde je problém, a pak jdeme najisto.

Řešení, včetně ceny opravy, navrhneme předem, v průběhu prací tedy přesně víme, jak postupovat.

Máme výkonnou techniku a téměř 30 let zkušeností.

Zvládáme i vyfrézování potrubí

Mezi techniky bezvýkopové opravy patří i frézování překážek v kanalizaci. Pokud se potrubí pravidelně ucpává a prohlídka kamerou objevila pevnou překážku, je na čase ji vyfrézovat.

K tomu používáme robotické frézy, jež se dostanou kamkoliv. Speciální frézy máme pro:

  • frézování kořenů prorůstajících do potrubí
  • frézování betonů a dalších pevných překážek vylitých do kanalizace
  • frézování železných roxorů či dřevěných prken, které prorazili do kanalizace a tvoří překážku
  • frézování zarostlých stoupaček
  • frézování zatukované kanalizace

Potrubí dokážeme také vyvložkovat sanačními rukávy, a to všechno bez výkopu.

robotická fréza na překážky v kanalizaci

Řízená fréza na odstranění překážek v kanalizaci o průměru DN200 až DN600

Jen tak něco nás nepřekvapí

Za téměř 30 let praxe při více než 6 000 zásazích ročně jsme už viděli opravdu mnoho od nejrůznějších zátek a ucpávek odpadů přes prorostlé kořeny až po různě prasklé potrubí. Je velmi nepravděpodobné, že zrovna váš problém by nás překvapil a my bychom nevěděli, jak si s ním poradit.

Naše nejčastější opravy

Do žebříčku oprav, které jsou pro nás denním chlebem, bychom mohli zařadit:

Rozsazené porubí: Spoje dvou potrubí se odchýlí, vytvoří se zub a v něm se zachytávají nečistoty. Důsledkem je obvykle ucpání potrubí. Tuto situaci řešíme bezvýkopově, krátkým sanačním rukávcem zataženým přes hrdlo.

Prorostlé kořeny: Kořeny prorůstají přes netěsná hrdla nebo z revizní šachty, postupně potrubí ucpávají. My je vyfrézujeme a provedeme opravu krátkou sanační vložkou nebo dlouhým sanačním rukávcem. Pokud je poškození od kořenů velké a narušili statiku potrubí, musí se přistoupit k výkopovým pracím.

Praskliny na potrubí: Trhliny vlasového charakteru není nutné opravovat, ty větší však způsobují únik splaškové vody. Praskliny opravujeme téměř výhradně bezvýkopově.

Statické porušení: O střepy se zachytávají nečistoty, voda může odtékat mimo potrubí. V tomto případě je bohužel potřeba provést stavební výkop.

Dále bojujeme třeba s předměty spadlými do potrubí, ucpaným potrubím či špatně napojenými odbočkami. Poradíme si s čímkoliv, co se týká kanalizace a potrubí. Nehrozí, že si budete muset shánět jinou firmu.

Kde opravy kanalizací provádíme?

Po celé ČR. Nejvíce však v Praze, Berouně, Říčanech a Kladně. Volají si nás firmy, státní organizace i soukromé osoby. Rádi pomůžeme každému, a to nejen s opravou kanalizace. O potrubí a kanalizaci se postaráme kompletně. Zavolejte na 604 208 684, případně napište e-mail a postaráme se i o vaše ucpané odpady, potrubí a kanalizaci.

Další rady k nezaplacení

Ucpaná kanalizace

Nejčastější závady na kanalizaci a možné způsoby opravy

Článek o nejčastějších závadách na kanalizaci s popisem možností jejich oprav.

ruční spirála na čištění domovních odpadů

Jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí

V článku Vám popíšeme jak postupovat při špatně odtékajícím domovním odpadu nebo ucpané kanalizaci či WC. Také se dozvíte jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí.

Jak předcházet problémům s kanalizací

Návod, jak předcházet problémům s kanalizací

V článku naleznete nejčastější chyby, které často děláme, abychom si vytvořili problémy s kanalizací. Dodržením pár níže popsaných zásad si zachováte vaši kanalizaci dlouho čistou a funkční bez nepříjemného zápachu a častého přicpávání.

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Se správnou technikou je čištění kanalizace hračka

Ucpané potrubí ve stoupačkách nebo domovní odpad? Neodtékající městská kanalizace? Pro profesionály s dobrou výbavou je tohle hračka. Čištění kanalizací a odpadů je špinavá práce, na kterou však nemusíte být sami. Moderní technika pomůže dosáhnout lepšího výsledku za kratší čas. A když se bavíme o neodtékajícím odpadu či kanalizaci, o čas jde především.