Herčík a Kříž slaví 30 let!

Víte, ve kterém roce se ČR osamostatnila, na post prezidenta nastoupil Václav Havel, základní vojenská služba byla zkrácena na 12 měsíců a železničáři stávkovali za zvýšení mezd? My ano. Psal se rok 1993. Ve stejném roce totiž vznikla firma Herčík a Kříž. Letos slavíme 30leté výročí!

Ambice už tehdy byly vysoké, chtěli jsme pomáhat lidem. Ale o tom, že budeme čistit pro celá města a vracet jim funkční odpady v takovém měřítku, jak to zvládáme dnes, se nám ani nesnilo. V začátcích jsme byli bez zaměstnanců, jen Jan Kříž a Stanislav Herčík. Kříž měl už s čištěním kanalizací zkušenosti z Pražských vodovodů a kanalizací, Herčík přinesl podnikavého ducha. Opravy i účetnictví jsme řešili po večerech a u toho ještě byli na dispečinku. Postupně ale přišlo více zákazníků, první zaměstnanci a modernější technika.

Hrdinové ve fialovo-zeleném trikotu

Náš obor nevoní, naši zaměstnanci nechodí do práce v obleku, nehrajeme si na first class business. Jsme hrdí na to, že se nebojíme špinavé práce. I ta je totiž v životě potřeba. A víte, jakou radost lidem kolikrát udělá, když vidí přijíždět vůz z naší fialovo-zelené flotily? A právě tahle radost je naší obrovskou motivací. Můžeme se díky ní cítit jako hrdinové. Hrdinové, co vyčistí ucpaný domovní odpad, odčerpají a vyvezou jímku, opraví kanalizaci.

Přes 6 000 vyřešených problémů ročně

Mluví za nás čísla. Každý rok zvládneme vyřešit více než 6 000 problémů. Pomáháme přes 18 tisícům spokojených zákazníků. K tomu všemu využíváme 25 vozů ve firemních barvách. Začínali jsme s jednou proplachovačkou, dnes máme i robotické frézy, kamerové systémy, kterými dokážeme detekovat, co se v kanalizaci děje, recyklační vozy na čištění a sání kalů i další stroje. Díky velkým cisternám nemusíme jezdit pro vodu sem a tam, takže jsou ve finále naše služby levnější. I moderní a výkonná technika je cestou k nižším cenám, protože práci odvede rychleji. Rychle a kvalitně, to je přesně naším cílem.

Poděkování

Tohoto všeho jsme dosáhli i díky vám – našim zákazníkům, obchodním partnerům, a především zaměstnancům. Chtěli bychom vám poděkovat za vaši důvěru a přízeň. Věříme, že společně dojdeme ještě mnohem dál, než jsme nyní. Můžeme slíbit, že my s naší fialovo-zelenou flotilou pro to uděláme vše!