Recyklační vozy šetří vodu a to hodně!

Systém recyklace vody v jednom z vozů v naší flotile, může zachránit až 7 milionů litrů čisté vody každý rok, během čištění kanalizace.

Recyklační vozy na čištění kanalizací

Vozy na čištění kanalizace, vybavené novým kontinuální systémem recyklace, mohou ušetřit v průměru až 7 milionů litrů vody za rok, podle výrobců a designérů recyklačních vozů. Výpočet je založen na využití vody pro čištění. Pokud do špinavého potrubí stříkáme 500 litrů vody za minutu a celé auto je naplněné čistou vodou z veřejného vodovodního potrubí (tj. 12m3 ), nádrž se vyprázdní přibližně za půl hodiny. Potom by auto bez recyklačního systému muselo pro další plnou nádrž vody.

"Ve městech a obcích, kde je nedostatek vody, nebo je tam zájem šetřit přírodní zdroje, tam je dopad této technologie výjimečný," říká Jan Kříž, majitel firmy Herčík a Kříž, která provozuje 5 recyklačních vozů.

S pomocí recyklačního systému, jsou posádky schopny pracovat celý den bez toho, aby se pohnuli z místa. „To auto může pracovat i 24 hodin v kuse“ pokračuje pan Kříž.

ÚSPORA A PRODUKTIVITA PRÁCE PŘI ČIŠTĚNÍ KANALIZACE RECYKLAČNÍMI VOZY

Systém neustále nasává vodu z kanalizačního potrubí, recykluje ji prostřednictvím filtru a dále ji znova využívá pro čištění vysokotlakým vodním paprskem. Kromě úspory vody, recyklační vůz také zvyšuje produktivitu, protože není třeba zastavovat práce, aby si auto dojelo pro vodu. Eliminace výletů také šetří palivo tudíž je zde i dopad na zákazníka. Nemusí platit x kilometrů dopravy navíc kvůli několika cestám pro vodu.

Recyklační proces začíná nasáváním veškeré vody a nečistot z kanalizačního potrubí do kalové nádrže. V kalové nádrži se skrývá recyklační jednotka Rotomax. Rotomax do sebe nasává vodu přes samočistící síto odstředivým čerpadlem, to oddělí vodu od ostatních nečistot. Toto čerpadlo také umožňuje vysoký stupeň odvodnění odstátých kalů. Recyklační jednotka je také vybavena kontinuálním nízkotlakým oplachem, případně je možné zapnout oplach filtrů tlakem vysokým.

Pevné látky a různé jemné částice tedy zůstávají v útrobách kalové nádrže. Získaná voda je okamžitě k dispozici pro vysokotlaké čerpadlo, odkud je tato již několikrát použitá voda pod tlakem až 200 barů dopravována do trysek přímo v kanalizaci.

Přečtěte si více o našich čistících a sacích vozech.

popis funkce recyklingu

PROČ CHTÍT HERČÍKA A KŘÍŽE

ikona
Každý rok vyřešíme přes 6.000 problémů s kanalizacemi, staráme se o více než 18.000 zákazníků a zkušenosti sbíráme od roku 1993
ikona

Používáme jen výkonnou techniku, která odvede práci rychleji a pro vás tak levněji. U nás na velikosti a výkonu záleží.

ikona

Ušetříte za dopravu i vodu. Při čištění nejezdíme pro vodu sem a tam. Velké cisterny a recyklační vozy si vystačí.

Další rady k nezaplacení

Ucpaná kanalizace

Nejčastější závady na kanalizaci a možné způsoby opravy

Článek o nejčastějších závadách na kanalizaci s popisem možností jejich oprav.

rozbitý gajgr

Jak předcházet ucpání dešťové kanalizace

V článku vám popíšeme co dělat, případně co nedělat, abyste předešli ucpání vaší dešťové kanalizace. Dodržíte-li naše rady, nebudete naše služby dlouho potřebovat :-)

ruční spirála na čištění domovních odpadů

Jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí

V článku Vám popíšeme jak postupovat při špatně odtékajícím domovním odpadu nebo ucpané kanalizaci či WC. Také se dozvíte jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí.

Jak předcházet problémům s kanalizací

Návod, jak předcházet problémům s kanalizací

V článku naleznete nejčastější chyby, které často děláme, abychom si vytvořili problémy s kanalizací. Dodržením pár níže popsaných zásad si zachováte vaši kanalizaci dlouho čistou a funkční bez nepříjemného zápachu a častého přicpávání.

When it comes to sewerage, we can do anything